Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Tarih 23 Kas?m 2014, 23:49 Editör Özgür PAZARLI

Bu günlere gelmemizde yüksek katkısı bulunan, başta ilk okuma yazmamızı öğreten öğretmenlerimiz olmak üzere, Veteriner Fakültelerinde görev yapan/yapmış öğretim üyelerinin ve bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım 2014 Öğretmenler Gününü kutlarız.

İnsanlık tarihinin en eski dönemlerinden bu yana birçok olumsuzluğun ana nedeni olan cehaletle savaşın en temel yöntemi eğitim ve öğretimdir. Sizlerin “eğitim ordusu” olarak nitelenmenizdeki temel espri de bu mecazi anlamdaki savaşta oynadığınız roldür.

          Bu anlamda öğretmenler tarih boyunca ve Dünya’nın neresinde olurlarsa olsunlar; bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun her kesimine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır.

          Türk öğretmenleri bütün bu özelliklerinin yanı sıra özverili, idealist ve yurtsever yapılarıyla diğer Dünya uluslarına mensup öğretmenler arasında farklı ve onurlu bir yere sahiptirler.

          Gerçekten de memleketin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her köşesinde fedakarca görev yapan, öğrencilerine annelik babalık yapıp onlarla ağlayıp onlarla gülen, onların dertleriyle dertlenen, öğrencilerinin sıkıntılarından dolayı uykuları kaçan öğretmenlerimizin var oluğunu bilmek bizlere gurur ve gelecek adına büyük umutlar vermektedir.

          Bilgi çağını yaşadığımız bu günlerde Ülkemizin eğitim kadrosuna manevi borcumuz bulunmaktadır. Bu bağlamda öğretmenlerimizle birlikte geleceğimiz olan çocukların ve gençlerin iyi yetişmeleri ve diğer gelişmiş ulusların insanlarıyla rekabet edebilecek konuma gelebilmeleri için eğitim alanında alınabilecek çok uzun bir yol bulunmaktadır.

          Bilgi çağının herkesçe bilinen bir gerçeği bilginin çok hızlı şekilde eskiyor olması ve bu hıza ayak uyduramayanların ne yazık ki diğerlerinin ekonomik, sosyal ve siyasi yönden tahakkümü altına giriyor olmalarıdır. Bu nedenle sizlere düşen bir görev de bilginizi sürekli tazelemenizdir.

          Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilimsel, sosyal, kültürel ve daha birçok yönden yetişmelerinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere millet olarak minnettarız.

          Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenler gününüzü kutluyor,başta Başöğretmen Büyük Önder Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyor, siz değerli öğretmenlerimizi sevgiyle selamlıyoruz.

Giresun Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı

 

Bu haber 2937 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ 2017

DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ 2017 Bu Yıl Dünya Veteriner Hekimler Günümüz 29 Nisan 2017 tarihinde kutlanacaktır.Bilindiği gibi Dünya Veteriner Hekiml...

TEK SAĞLIK

TEK SAĞLIK 3 KasımTek Sağlık Günü


Gelişmiş Arama
  •  
  •  
  •  
  • Bug?n haber eklenmedi.
  • Son 7 g?n haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

              

ANKET

Parakende et fiyatlarının düşmesi için ne yapılmalı ?Tüm Anketler

Reklam   -   İletişim   -   Kurumsal   -   Gizlilik İlkeleri
Tüm Hakları Saklıdır 2009-2010 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Yazılım : Mydesign Destekleyen : Giresun Haberci
RSS facebook twitter stumble